• Pentapolitana 2019

• 13.6.2019 sa uskutočnila v Sabinove na Spojenej škole súťaž žiakov 5 krajín – Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Ukrajiny.  Bol to 19. ročník súťaže pod názvom Pentapolitana, v ktorej sa súťažilo v netradičných disciplínach. Chlapci súťažili v hode siahovicou, stláčaní osobnej váhy a v bežeckom slalome. Dievčatá v hádzaní valčekom, stláčaní osobnej váhy a v bežeckom slalome. Na tejto súťaži sa zúčastnili aj žiaci našej školy v zložení  Timea Škovraneková, Lucia Rusinková,  Adriána Halušková, Terézia Baranová , Martin Lacina, Richard Polča, Peter Olejár a Martin Paňko.  Naši žiaci dobre reprezentovali školu, Richard Polča zvíťazil v stláčaní osobnej váhy a naše družstvo chlapcov skončilo na celkovom druhom mieste. FOTO   Mgr. Ivan Lenko

• Osvedčenia o odbornej spôsobilosti

• Žiaci, ktorí úspešne absolvovali skúšku  Odbornej spôsobilosti na vykonávanie činnosti na technických elektrických zariadeniach podľa §21 vyhlášky MPSVR SR č. 508/2009 Z.z. si môžu osvedčenia vyzdvihnúť u Ing. Pavla Pavlanina od pondelka 10.06.2019.

• Krajská prehliadka 41. ročníka SOČ

• 5.aprila 2019 sa uskutočnila krajská prehliadka prác 41. ročníka SOČ v priestoroch Strednej priemyselnej školy stavebnej v Prešove. Prehliadky sa zúčastnilo 6 našich prác, ktoré postúpili zo školskej prehliadky. Žiak IV. B triedy Filip Malát postúpil do celoštátnej prehliadky.

Kompletné výsledky

• Okresné kolo stredných škôl vo florbale

• 1.4.2019 sa uskutočnilo okresné kolo stredných škôl vo florbale. Družstvo našej školy absolvovalo 3 zápasy v základnej skupine, v ktorej porazilo  SOŠ dopravnú  Prešov 7:0, SOŠ gastronómie a stravovania  Prešov 4:3 a KSŠ sv. Mikuláša Prešov 4:1. Naši žiaci postúpili do finálovej skupiny, ktorá sa odohrá 10.4.2019.
            Mgr.Ivan Lenko FOTO

• Okresné kolo Biblickej olympiády

• 21. 3. 2019 sa v priestoroch Pastoračného centra Kráľovnej pokoja na Sídlisku III v Prešove uskutočnilo Okresné kolo Biblickej olympiády. Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení: Pavol Palko (II.B), Peter Štieber (I.B) a Štefan Werblanski. (I.B). Naši chlapci súťažili v ťažkom teste medzi desiatimi strednými školami Prešova. Hoci nesiahli do medailových pozícií, ďakujeme im za čas a námahu, vloženú do prípravy a prajeme veľa úspechov.
            Sr. Zdenka Helena Štrbová FOTO

• Krajské kolo v stolnom tenise družstiev stredných škôl

• 21.3.2019 sa uskutočnilo v Šarišských Michaľanoch krajské kolo v stolnom tenise družstiev stredných škôl. Družstvo našej školy v zložení Kamil Paľko , Filip Baláž, Róbert Červeňák a Dominik Džujka  postúpili do tejto súťaže ako víťazi okresného kola.  Na krajskom kole sa  zúčastnilo 10 družstiev prešovského kraja.  V skupine sme postupne zvíťazili nad Spojenou školou Sabinov 4:0 a nad Gymnáziom T. Vansovej Stará Ľubovňa 4:0.  Vo finálovej skupine sme porazili Gymnázium v Levoči 4:0 a prehrali sme jediný zápas s Gymnáziom vo Vranove nad Topľou 4:3.  Naše družstvo obsadilo v tejto súťaži 2. miesto. Ďakujeme žiakom našej školy za vzornú reprezentáciu a želáme im veľa úspechov.
            Mgr. Ivan Lenko FOTO

• SOČ - školské kolo

• 13.02.2019 sa uskutočnilo školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti. Žiaci súťažili v 4 súťažných odboroch. Ďakujeme súťažiacim a konzultantom za prácu pri riešení úloh SOČ. Úspešní žiaci boli ohodnotení diplomami a finančnou odmenou. Na krajskom kole im želáme veľa úspechov.

Výsledky FOTO

• Deň otvorených dverí

• 30.1.2019 sa na našej škole uskutočnil veľmi úspešný Deň otvorených dverí. Zúčastnilo sa ho veľké množstvo žiakov ZŠ. Žiakom boli poskytnuté informácie o možnostiach štúdia, priestorovom a technickom vybavení školy.

Zmeškali ste tento termín? Nevadí.

Každý štvrtok od 9.00 hod. umožňujeme žiakom vykonať DOD aj individuálne.

TEŠÍME SA NA VÁS.

Nestíhate? Pozrite si "Virtuálnu prehliadku školy".

• Zateplenie budovy školy

• V  rokoch 2018 a 2019 budú všetky objekty školy zateplené a skrášlené novou fasádou v celkovej hodnote  1 240 000€. Prostriedky na túto veľkú rekonštrukciu, v dvoch etapách, nám poskytol Prešovský samosprávny kraj, za čo sme veľmi vďační.

• Informácia o projekte IROP

• Z prostriedkov EU v celkovej hodnote 733 000€ stavebne upravíme a vybavíme odborné učebne a školské dielne najmodernejšou technikou, konkrétne: mechatronický vzdelávací systém, meraciu a IT techniku (3D merací stroj, 3D tlačiarne...), pre predmet Prax modernú učebňu CNC techniky a nové konvenčné a CNC sústruhy, frézovačky a brúsky. PODROBNÁ INFORMÁCIA