• Aktuálne informácie

• Informácie k SOČ

• http://www.siov.sk/ - oficiálna stránka súťaže SOČ, prebieha tam elektronické prihlásenie –preštudovať!!!

•  www.soc.vadium.sk – stránka krajskej komisie SOČ (na tejto adrese návod na vyplnenie elektronickej prihlášky) – preštudovať !!!

Prihlásenie do súťaže :

• na adrese : http://www.siov.sk/   v časti Elektronické prihlásenie sa klikne na vytvorenie konta

• žiak zadá e-mail, ktorý bude slúžiť ako prihlasovacie meno a naň príde vygenerované heslo, ktoré sa po prihlásení dá zmeniť

• 1 žiak = 1 e-mail = 1 heslo = viac prihlášok do súťaže

• riadne prihlásenie sa = už mám heslo a chcem sa prihlásiť ( meno : e-mailova adresa, heslo : príde na e-mail )

• po prihlásení sa zadáva nová prihláška, ktorá sa skladá z 3 častí – dôkladne vyplniť!!!

I. časť : ( údaje o sebe a o škole )

1. názov práce ( do odoslania prihlášky možno meniť )

2. odbor práce

3. údaje hlavného autora

4. údaje spoluautorov

5. kraj, okres a škola

6. konzultant ( len 1! )

7. požiadavky na materiálno technické zabezpečenie

II. časť : ( údaje o práci )

1. jazykové znalosti ( sú odbory, kde sa dá obhajovať aj v cudzom jazyku )

2. anotácia práce ( aj v anglickom jazyku ) – napr. resumé

3. hlavné údaje o práci ( po jej dokončení )

4. svoje úspechy

III. časť : ( nahratie súboru, súhlas a odovzdanie práce )

• prácu pripájame ako súbor vo formáte PDF vo veľkosti 32 MB alebo ZIP (prílohy) vo veľkosti 32 MB ( to znamená 2-krát 32 MB celá práca do 64 MB )

• ikony v Zozname prác : Editovať ( úprava prihlášky ), Zmazať prihlášku, Poslať prihlášku ( POZOR ! – po odoslaní v nej môže meniť údaje len garant )

Dôležité údaje k práci :

• na adrese http://www.siov.sk/   Metodická príručka SOČ ( v nej sú komplet informácie o písaní práce )

1.    rozsah práce

• nie viac ako 25 strán !!!

• odporúča sa 15 – 25 strán; menej ako 15 strán, ak ide napr. o výrobok

• do stránkovania sa počítajú : Titulný list, Obsah, Úvod, Ciele práce, Materiál a metodika práce, Vlastná práca, Výsledky práce, Diskusia, Závery práce, Zhrnutie, Záver, Bibliografia

• do stránkovania sa nepočítajú : Obal, Čestné vyhlásenie, Poďakovanie, Resumé, Prílohy

• časť Úvod očíslovať stranou č. 3