• Job Shadowing – Rijeka, Chorvátsko

• V dňoch 03. – 07.06.2024 sa riaditeľka školy RNDr. Hedviga Rusinková, koordinátorka projektu Erasmus+ Mgr. Marcela Macková a vyučujúci predmetu Telesná a športová výchova PaedDr. Rastislav Mäsiarik zúčastnili mobility Job Shadowing na strednej škole Tehnička škola v chorvátskom meste Rijeka.

Cieľom mobility bolo spoznať systém vyučovania v Chorvátsku, organizáciu vyučovania priamo v danej škole a nadobudnúť nové vedomosti, zručnosti a skúsenosti na základe odpozorovaných činností kolegov, ktoré môžeme využiť vo vlastnom vyučovacom procese. Všetci členovia mobility sa zúčastnili náčuvov na hodinách svojich aprobačných predmetov, diskutovali spôsob výučby, využívanie moderných technológii, pomôcok či inovatívnych prístupov, no navštívili sme aj telovýchovne priestory,  dielne a laboratória praktického vyučovania školy.

V rámci návštevy bola tiež zrealizovaná prehliadka priestorov a výroby vo firme SCAM marine, d.o.o. v meste Rijeka, v ktorej žiaci školy absolvujú duálne vzdelávanie. Firma sa zaoberá strojárskou výrobou pre námorný priemysel. Na základe neformálnych rozhovorov sme sa dohodli na budúcej spolupráci s touto firmou.

Okrem pozorovania výučby na hodinách všeobecnovzdelávacích aj odborných predmetov sme ocenili možnosť nadviazať priateľské vzťahy nielen s kolegami v partnerskej škole, ale získali sme nové kontakty, ktoré v budúcnosti využijeme na prípravu žiackej odbornej stáže v programe Erasmus+.

Mobilita mala aj kultúrny rozmer.  Umožnila nám dozvedieť sa veľa o histórii a pamiatkach Rijeky a blízkeho okolia.

• Regionálne majstrovstvá žiakov stredných škôl v teqballe

• 3.6.2024 sa konali regionálne majstrovstvá žiakov stredných škôl v teqballe. Do tejto súťaže postúpili víťazi školských kôl v tomto športe. Z našej školy to boli žiaci Damián Girgasch z III.A , Sebastián Olejár z III.A, Pavol Čech a Oliver Oráč, obaja z II.B triedy. Na súťaži sa zúčastnilo 16 stredných škôl z košického a prešovského kraja. Súťažilo sa v kategórii jednotlivcov a dvojíc. Naši žiaci sa v obidvoch disciplínach prebojovali až do štvrťfinále. Ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme veľa ďalších športových úspechov.