• Job shadowing – Antalya, Turecko

• V dňoch 16. – 20. 09. 2024 sa vybraní pedagógovia našej školy zúčastnili mobility Job shadowing na strednej odbornej škole Ali Bahar Antalya OSB Teknik Koleji v tureckom meste Antalya. Mobility sa zúčastnila koordinatorka projektu Erasmus+ Mgr. Marcela Macková, vyučujúca predmetov Slovenský jazyk a literatúra a Dejepis PhDr. Emília Alcnauerová, vyučujúca odborných predmetov Ing. Monika Koltášová a vyučujúci predmetov Anglický jazyk a Dejepis Mgr. Patrik Madár.

Medzi ciele mobility patrilo pozorovanie tureckého vzdelávacieho systému, vybraných vyučovacích jednotiek a nadobudnutie nových vedomostí, zručností a skúseností počas pozorovania kolegov v praxi. V priebehu mobility zúčastnení pedagógovia našej školy mohli pozorovať turecký vzdelávací systém, ktorý sa vyznačuje najmä disciplínou a systematickosťou.

Škola sa pýši kvalitným technologickým a dielenským vybavením, najmä vďaka podpore zo strany štátu a miestnych firiem. Škola sa nachádza v priemyselnom areáli a navštevuje ju približne 1000 žiakov. Medzi kvality školy je možné zaradiť precízne vybavený areál školy, ktorý ponúka žiakom množstvo zelene a veľký školský dvor s oddychovými zónami. Technologické vybavenie bolo možné pozorovať najmä pri využívaní kombinovaných tabúľ – počítačová plocha, ktorú je možné zakryť tradičnou tabuľou.

V priebehu mobility pedagógovia navštívili firmu CW Enerji, ktorá sa zameriava na výrobu solárnych panelov. Firma ponúka možnú budúcu spoluprácu pre odbory našej školy – Strojárstvo a Mechatronika.

Mobilita priblížila aj kultúrno-spoločenský život v Turecku a návšteva historických pamiatok v regióne Antalya podporila odborné zručnosti zúčastnených.

• BIELA PASTELKA

• Dňa 20. 9. 2024 sa na našej škole uskutoční charitatívna zbierka na pomoc nevidiacim a slabozrakým na Slovensku s názvom Biela pastelka. V tento deň sa za dobrovoľný príspevok bude predávať biela pastelka – symbol neviditeľných línií, symbol sveta nevidiacich a zároveň prejav našej dobrej vôle pomôcť.

Vďaka Vášmu dobrovoľnému príspevku pomôžeme zlepšiť život ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Prispieť je možné aj zaslaním SMS v hodnote 2 € na číslo 820.

Za akúkoľvek podporu Vám ďakujeme.