• Školské kolo súťaže ZENIT v strojárstve

• 16.10.2019 sa uskutočnilo školské kolo súťaže  "ZENIT V STROJÁRSTVE". Súťažilo sa v dvoch kategóriách A a C, ktoré pozostávali z dvoch častí: teoretickej a praktickej. V kategórii A súťažilo 9 žiakov tretieho a štvrtého ročníka – študijného odboru 2381M strojárstvo; v kategórii C súťažilo 6 žiakov štvrtého ročníka – študijného odboru 2381M strojárstvo. Najlepším blahoželáme a všetkým  zúčastnením ďakujeme za ich aktívnu účasť.

Ing. Ladislav Arendáč, Ing. Helena Ďuricová

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Stalo sa už dobrou tradíciou, že sa každoročne v októbri stretávame pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc a pripomíname si významné osobnosti z oblasti slovenskej literatúry, kultúry alebo vedy. Tento rok bol venovaný 145. výročiu narodenia Jozefa Gregora Tajovského, a práve tohto spisovateľa sme si pripomenuli 22. októbra 2019. Pristavili sme sa pri jeho osobnom živote – dva roky pracoval aj v Prešove, kde sa snažil popri práci bankového úradníka národne a kultúrne pozdvihnúť obyčajných ľudí. Z jeho tvorby sme si pripomenuli  niektoré diela čítaním ukážok. Žiakov zaujalo aj modernejšie spracovanie poviedky Maco Mlieč Michalom Kubovčíkom. Takéto stretnutia s literatúrou zaujmú, aj pobavia.
            Hudobne nám atmosféru dotvoril gitarový krúžok vedený sestrou Zdenkou.
            PhDr. Emília Alcnauerová FOTO

• Okresné kolo stredných škôl v stolnom tenise družstiev

• 16.10.2019 sa uskutočnilo okresné kolo stredných škôl v stolnom tenise družstiev, na ktorom sa zúčastnilo aj družstvo našej školy v zložení :  Kamil Paľko z II.D , Róbert Červeňák z II.A, Dominik Džujka z II.A a Matej Miško z I.C triedy. Na súťaži štartovalo 10 družstiev. V základnej skupine sme postupne zvíťazili nad SOU služieb 4:0 a nad Gymnáziom sv. Moniky 4:0 . V semifinálovej skupine sme porazili SOU Chminianske Jakubovany 4:0 a vo finále sme  sa stretli s SPŠ elektrotechnickou Prešov.  Naše družstvo zvíťazilo vo finálovom zápase 4:1 a stalo sa celkovým víťazom turnaja. Ďakujeme žiakom našej školy za vzornú reprezentáciu a želáme im veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa uskutoční v marci 2020.
            Mgr. Ivan Lenko FOTO

• Prešov číta rád 2019

•      Stalo sa už tradíciou, že sa naša škola každoročne zapája do festivalu čítania Prešov číta rád, ktorý organizuje Knižnica P.O.H. v Prešove. Ani tento rok nebol výnimkou. Na pôde našej školy sme 26. septembra privítali spisovateľku Ivanu Gibovú. Beseda s rodenou Prešovčankou žiakov zaujala hlavne neformálnym rozhovorom o jej literárnej tvorbe i živote. Pozornosť vzbudila aj ukážka z jej poviedok, ktorá žiakov oslovila humorom aj im blízkym jazykom.
                  27. septembra sme pokračovali v besede s publicistom, spisovateľom a autorom rozhlasových hier Petrom Juščákom. Téma bola omnoho náročnejšia, no stále aktuálna – čo všetko nedemoktarické formy vlády môžu urobiť človeku a s človekom. Vo svojej tvorbe zachytáva aj osudy ľudí, ktorí prežili časť svojho života v GULAGu.
            PhDr. Emília Alcnauerová FOTO

• Okresné majstrovstvá stredných škôl v cezpoľnom behu

• 1.októbra 2019 sa uskutočnilo okresné kolo stredných škôl v cezpoľnom behu. Našu školu  reprezentovali  na  tejto  súťaži  žiaci  F. Koľ z II.D triedy,  R. Žihala z III.A  triedy a P. Baran z II.A triedy.  Trať  pretekov merala 4 km. Družstvo našich žiakov obsadilo v konkurencii 16 škôl 4. miesto. Ďakujeme našim žiakom za vzornú reprezentáciu školy a blahoželáme k skvelému úspechu.

Mgr. Ivan Lenko FOTO

• Beh Olympijského dňa 2019

• V piatok 21.6.2019 sa uskutočnil „Beh Olympijského dňa 2019“. Na tomto tradičnom športovom podujatí štartujú deti všetkých vekových kategórií. Naši žiaci  nechýbali ani na tejto súťaži a v kategórii dorastencov dobre reprezentovali našu školu. Boli to žiaci :  Filip Paľo - II.A, Radoslav  Žihala -  II.A, Dominik Bašista  - I.D, Martin Homolľa  - I.D, Filip Baláž – I.D, Kristián Škovran – III.C, Rastislav Sabol – III.D, Tomáš Mačej  - I.D,  Peter Baran I.A. Trať dlhú  3000m najlepšie zvládol Radoslav Žihala z II.A triedy, časom 11min a 11 sek. zvíťazil a vybojoval zlatú medailu pre našu školu.  Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy. FOTO

• UKÁŽ SVOJU PREDSTAVIVOSŤ 2

• Žiaci prvého ročníka mohli ukázať svoje technické myslenie, predstavivosť a kreativitu 13. júna 2019 na letnej súťaži z Technického kreslenia s názvom „UKÁŽ SVOJU PREDSTAVIVOSŤ 2“.
            Najlepšie to zvládli títo žiaci:
            1. miesto: MAREK JAŠŠ z I. C
            2. miesto: DANIEL GUMAN z  I. C
            3. miesto: TOMÁŠ PETRO z I. D
            Ďakujem všetkým súťažiacim a blahoželám tým najúspešnejším.
            Ing.  Alena Jurková, Ing. Helena Ďuricová FOTO

• Pentapolitana 2019

• 13.6.2019 sa uskutočnila v Sabinove na Spojenej škole súťaž žiakov 5 krajín – Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska a Ukrajiny.  Bol to 19. ročník súťaže pod názvom Pentapolitana, v ktorej sa súťažilo v netradičných disciplínach. Chlapci súťažili v hode siahovicou, stláčaní osobnej váhy a v bežeckom slalome. Dievčatá v hádzaní valčekom, stláčaní osobnej váhy a v bežeckom slalome. Na tejto súťaži sa zúčastnili aj žiaci našej školy v zložení  Timea Škovraneková, Lucia Rusinková,  Adriána Halušková, Terézia Baranová , Martin Lacina, Richard Polča, Peter Olejár a Martin Paňko.  Naši žiaci dobre reprezentovali školu, Richard Polča zvíťazil v stláčaní osobnej váhy a naše družstvo chlapcov skončilo na celkovom druhom mieste. FOTO   Mgr. Ivan Lenko

• Osvedčenia o odbornej spôsobilosti

• Žiaci, ktorí úspešne absolvovali skúšku  Odbornej spôsobilosti na vykonávanie činnosti na technických elektrických zariadeniach podľa §21 vyhlášky MPSVR SR č. 508/2009 Z.z. si môžu osvedčenia vyzdvihnúť u Ing. Pavla Pavlanina od pondelka 10.06.2019.