• Prihlasovacie údaje len pre rodičov žiakov 1.ročníka

• Vážení rodičia žiakov 1. ročníka,

23.8.2021 Vám boli vygenerované a zaslané na mail prihlasovacie údaje do EduPage. V prípade, že sa tak nestalo, kontaktujte prosím zástupcu riaditeľky školy, Ing. Pavla Pavlanina na zastupca@spspo.sk.
            Prostredníctvom EduPage budú zasielané všetky potrebné informácie týkajúce sa organizácie školského roka.
            Prihlasovacie údaje do EduPage sú zasielané len rodičom. Žiaci dostanú prihlasovacie údaje po nástupe do školy 2.9.2021.

• ISIC karty žiakov 1. ročníka

• Vážení rodičia,

ISIC karty žiakov 1. ročníka sú pripravené na vyzdvihnutie. ISIC karty si môžete vyzdvihnúť od zajtra 24.8.2021 do 27.8.2021 v čase od 9:00 - 11:00 hod. v kabinete č.352 u Ing. Martiny Pavlaninovej.

• Naj online učiteľ PSK! Už len posledný týždeň.

• Nominácie (môže to byť aj viac nominácií) do súťaže NAJ ONLINE UČITEĽ PSK posielaš ty, študent! Informácie o súťaži nájdeš na weboch a sociálnych sieťach. Teda v online priestore.

Využi ešte posledný týždeň! Nominácie na tých najpokrokovejších“ online učiteľov“ nám môžeš posielať najneskôr do 16. augusta 2021 do 23:59 hod. na email nominacie@vucpo.sk.

Oceňovanie by sa malo uskutočniť v zmenšenom formáte na Úrade PSK v priebehu septembra 2021, resp. začiatkom októbra (5.10. – svetový deň učiteľov).

Tešíme sa na tvoje nominácie.

• Oznam

• Oznamujeme Vám, že v čase letných prázdnin budú stránkové hodiny v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 11:00 hod.
            • Žiaci budúceho 1. ročníka budú o dostupnosti ISIC karty informovaní prostredníctvom EduPage a webovej stránky školy.

Vedenie Strednej priemyselnej školy strojníckej v Prešove

• Akreditácia v rámci programu Erasmus +

• Milí naši budúci študenti, vážení rodičia,

pri rozhodovaní sa kam na strednú školu by ste mali mať čo najviac relevantných informácií o  škole, pre ktorú sa rozhodujete. Ak ešte váhate s prihláškou na našu školu, možno vás presvedčí najnovšia informácia o možnostiach a výhodách  štúdia a realizovania odbornej praxe na našej škole.

Bližšie informácie

• Milí žiaci,

už budúci týždeň sa uskutoční medzinárodná súťaž Matematický klokan. Všetkým vám, ktorí ste sa v marci prihlásili u svojich vyučujúcich matematiky, bude prostredníctvom EduPage zaslané konto s prihlasovacími údajmi a podrobnými pokynmi, ako postupovať.

Prajeme veľa úspechov a zábavu pri riešení zaujímavých úloh.

Mgr. D. Belišová, školská koordinátorka súťaže

• Krajská prehliadka SOČ

• Dňa 26.03.2021 prebiehalo 43. kolo krajskej prehliadky SOČ. Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu aj tento ročník prebiehal dištančnou formou. Našu školu reprezentovalo šesť žiakov so štyrmi prácami.
            V odbore
            09-strojárstvo, hutníctvo, doprava obsadil pekné 3.miesto žiak IV.A triedy Filip Paľo s prácou Komparácia klasických výrobných technológií a 3D tlače.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Slávnostné vyhodnotenie školského kola SOČ

•   Dňa 22.03.2021 sa v zasadacej miestnosti vedenia školy konalo slávnostné vyhodnotenie 43. ročníka školského kola SOČ. Vedenie školy v zložení RŠ RNDr. Hedviga Rusinková, ZRŠ Ing. Pavol Pavlanin, ktorý bol aj predsedom poroty školského kola SOČ a ZRŠ Mgr. Aneta Vargová privítali našich žiakov -  riešiteľov SOČ. Zhodnotili priebeh školského kola SOČ, keďže v tomto školskom roku prebiehala súťaž vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu dištančne. Pochválili ich za prácu a úsilie, ktoré vynaložili a hlavne, že mali odvahu ísť do toho a skúsiť niečo nové, nepoznané.
                Riešitelia boli ocenení finančnou hotovosťou od Združenia rodičov pri Strednej priemyselnej škole strojníckej v Prešove a diplomom. Na záver riešiteľom, ktorí budú reprezentovať našu školu v krajskom kole, poprialo vedenie školy veľa úspechov. Veľkú podporu a poďakovanie vyjadrila všetkým riešiteľom aj koordinátorka SOČ Ing. Janka Hnatová, ktorá sa na slávnostnom vyhodnotení nemohla zúčastniť.

• Veľká pátracia súťaž  o knihách
          • Veľká pátracia súťaž o knihách

• Mesiac marec sa už tradične spája s knihami a čítaním. Tento rok sme pre Vás pripravili pátraciu súťaž o knihách. Vašou úlohou bude podľa daných indícií, ktoré Vám dá hlavná postava knihy, uhádnuť názov diela aj meno autora desiatich kníh. Správne odpovede posielajte do 31. marca 2021 na adresu ulohyalc@gmail.com. Uveďte svoje meno a triedu. Najlepších a najrýchlejších lúštiteľov odmeníme. Nápovedy sú prípustné – použi zošit, internet, priateľa, rodiča alebo aj vlastnú hlavu.

Sutaz_o_knihach.pdf​​​​​​​

• Školské kolo 43. ročníka SOČ

• Stredoškolská odborná činnosť je tradičná súťaž na našej škole. Školské kolo 43. ročníka prebehlo dištančne v stredu 17.2.2021. O 12tej sa spustila súťaž online cez MS Teams. Okrem súťažiacich a porotcov sa prihlásili aj pedagógovia a študenti našej školy. Ďakujeme im za podporu súťažiacich.  V tomto školskom roku 2020/2021 súťažilo 8 študentov 4. ročníka s piatimi originálnymi prácami v troch kategóriách so zameraním strojárskym , životným prostredím a problematikou voľného času .

Výsledková listina - SOC_SK_43.pdf

Úspešným riešiteľom SOČky gratulujeme a držíme palce na krajskom kole!

• Školské kolo SOČ

• Aj v tomto školskom roku 2020/2021 sa uskutoční

školské kolo SOČ  dištančne.

43. ročník tejto súťaže bude na našej škole prebiehať

v stredu 17.2.2021 od 12:00 online.

Všetci záujemcovia sú vítaní a súťažiacim držíme palce!